آلاچیق

ممکن است موارد زیادی به ذهنتان بیاید مانند آبنما، انواع گیاهان سبز، مبلمان و غیره اما در این بین مهم ترین عنصری ک ذهن شما را به خود مشغول می‌کند داشتن یک آلاچیق مناسب است.


انواع آلاچیق
الاچیق ها بسته به جنسی که دارند انواع مختلفی دارند. آلاچیق ها به دلیل دارا بودن سقف قابل استفاده در تمامی ساعات شبانه روز می‌باشند و همین امر موجب می‌شود تابه مکانی برای تفریح و استراحت افراد خانواده یا ساکنان ساختمان بدل شود.الاچیق ها بسته به کاربرد، جنس، طراحی و استحکام انواع مختلفی دارند که محبوب ترین آنان آلاچیق سنتی میباشد.


انواع آلاچیق عبارت اند از:
الاچیق چوبی:معروف ترین و محبوب تری نوع آلاچیق که می‌تواند لذت بردن شما از طبیعت را چند برار کند.
الاچیق فلزی:ماندگاری و دوام بالایی دارد و تقریبا در هر محیطی قابل استفاده است، ولی باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر انتخاب شود. این نوع آلاچیق در آب و هوای مرطوب مستعد زنگ زدگی میباشد و به مین دلیل مرتبا باید رنگ آمیزی شود. قیمت آلاچیق فلزی تماما به مقدار فلزی که در آن به کار می‌رود بستگی دارد،به عبارت دیگر هر چه فلز استفاده شده بیشتر باشد، هزینه آن نیز ب مراتب بیشتر می‌شود.
الاچیق سیمانی:قابل استفاده در مکان های عمومی مانند رستوران ها، پارک ها، وحیاط ها و باغچه های منازل میباشد. مقاوم و پایدار.
الاچیق شیشه ای:اگر می‌خواهید یک دید کامل و صددرصدی به محیط اطراف خود داشته باشید، آلاچیق شیشه ای با شیشه های ضخیم از جنس سکوریت نشکن پیشنهاد می‌شود. آلاچیق شیشه ای به دلیل دارا بودن جذابیت بالا و نیز قابل استفاده بودن در تمامی ساعات شبانه روز به عنوان بهترین آلاچیق روف گاردنی شناخته می‌شود. این نوع از آلاچیق به دلیل دارا بودن شیشه های مقاوم در برابر فشار هوا و ضربه های ناگهانی مقاومت بالایی دارد و می‌تواند امنیت محیط روف گاردن را فراهم کند. در ضمن شیشه های این نوع آلاچیق به دلیل دارا بودن طرح ها و رنگ های مختلف می‌تواند جذابیت باغچه شما را چند برابر کند.

هنگام ساخت یا خرید آلاچیق باید نکاتی را در نظر بگیرید. اول اینکه ب دنبال مبلمانی باشید ک جنس پارچه های آن مقاوم باشد. زیرا معمولا بسیاری از پارچه های مبل ها ب گونه ای هستند که با در معرض هوا و آفتاب قرار می‌گیرند رنگ و رو رفته و پوسیده می‌شوند. دوم اینکه بهتر است برای آلاچیق خود به دنبال دیوار های بلند و عجیب غریب نباشید،زیرا شما ک نمیخاهید در روف گاردن خود یک اتاق بسازید. پس بهتر است از دیوار هایی کوتاه استفاده کنید تا هوا و نور بهتر گردش پیدا کند تا هر چه بهتر بتوانید از محیط لذت ببرید.

مزایای آلاچیق
آلاچیق ها مزایای زیادی دارند که عبارت اند از :
1) داشتن یک پارک یا تفریح گاه خصوصی
2) لذت بردن از چشم انداز زیبا و منحصر به فرد شهر
3) وجود یک فضای عالی برای استراحت
4) قابل استفاده بودن در تمامی فصول(آلاچیق شیشه ای)
5) قابلیت جا به جایی هنگام اسباب کشی و نصب آن در منزل جدید(آلاچیق پیش ساخته)
6) بهره برداری از آب باران
7) جلوگیری از ایجاد باران های سیلابی و……..

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

  تصاویر آلاچیق  

تماس با ما

bagh nama

آدرس: تهران-پاسداران-بلوار پناهی نیا-پلاک 144/2-طبقه 4-واحد 23

شماره تماس: 8557 673 0939